Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

НЛП – Алатка на успешните личности

27/12/2018 @ 08:00 - 17:00 CET

Колку пати сте посакале да бидете подобри во комуникацијата? Дали знаете што навистина сакате и зошто? Постојат ли некои навики кои сакате да ги смените за да бидете поуспешни?

Во пресрет на тренингот “NLP Practitioner” кој почнува на 24ти ноември, полека се подготвуваме за голем исчекор во личниот развој. Затоа, за сите вас кои сакате да напредувате и да се развивате, подготвивме попладневна НЛП тренинг-работилница „Вовед во НЛП – Алатка на успешните личности“ која ќе се одржи во конференциската сала во „Public Room“ (на ул.50 Дивизија 22, Скопје) во среда на 14-ти ноември во 18 часот.

Бројот на места е ограничен. Резервирајте го своето место!

Details

Date:
27/12/2018
Time:
08:00 - 17:00 CET
Event Category:

Organizer

Sensum

Venue

Skopje, Macedonia + Google Map
Сенсум© 2018. Сите права задржани.

Login

Create an Account Back to login/register